خواص قارچ

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 14 مرداد 1396 در ساعت 13 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

قارچ خواص زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد . قارچ یک منبع غذایی بسیار مفید برای جذب آهن در بدن است . زمانی که قارچ میخوریم حتی اگر حجم کمی از آن را خورده باشیم  احساس سیری میکنیم. قارچ در واقع میتواند با مقدار بسیار زیادی آهن ما را مواجه کند. بنابراین اگر میخواهید با مصرف مقدار کمی از یک غذا به منبع سرشاری از آهن دست پیدا کنید حتما قارچ بخورید.

مواد مغذی دیگری نیز در قارچ وجوددارند که باعث میشود قارچ یکی از مواد مغذی به حساب بیاید. یکی از مواد دیگری که در قارچ وجود دارد پروتئین است . پروتئین به قدار زیادی در قارچ موجود است. علاوه بر این موارد بد نیست بدانید که در قارچ ترکیبی به نام بتاپلوکان وجود دارد که باعث می شود سیستم ایمنی بدن قوی شود . و نتیجه ی تاثیر این ماده در بدن افزایش ایمنی و مقاومت بیشتر در برابر بیماری ها و انواع آلرژی ها خواهد بود.

قارچ هایی که در شهر ها و به عنوان قارچ های خوراکی میبینید قابل خوردن هستند اما زمانی که قارچ هایی شبیه همان ها را در جنگل میبینید اصلا نباید به ظاهر آنها توجه کنید . اصلا از قارچ هایی که در جنگل میبینید استفاده خوراکی نکنید و آنها را نخورید. چرا که در دسته بندی قارچ ها ، قارچ های سمی نیز وجوددارند و خوردن آنها ممکن است جان شما را به مخاطره بیندازد. بنابراین برای تهیه قارچ های خوراکی فقط باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. در این مقاله با خواص قارچ ها آشنا شدیم و متوجه شدیم که در حجم و مقدار کوچک و کمی از یک قارچ چه میزان آهن و مواد مغذی دیگر نهفته است . 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :