قارچ دکمه ای

شاید خیلی از شما ندانید که قارچ دکمه ای چیست. در ادامه توضیحات و تعاریفی در رابطه با قارچ دکمه ای خواهیم داشت. قارچ دکمه ای قارچی خوراکی است که در میان بقیه قارچ ها از لحاظ مزه و خوراکی طرفداران بیشتری پیدا کرده است و هم اکنون جزء پر فروش ترین قارچ هاست. قارچ دکمه ای علاوه بر اینکه به عنوان یک خوراکی مورد استفاده قرار میگیرد جنبه ی مصرف دارویی هم دارد و به عنوان دارو نیز در بسیاری از کشورها از جمله ایران مورد استفاده قرار میگیرد. در ایران بسیاری از کار آفرینان که به دنبال ایجاد یک بیزینس بودند به سراغ پرورش قارچ دکمه ای رفتند و پیشرفت و درآمد خوبی از این طریق داشته اند.سوال دیگری که برای این موضوع پیش می آید این است که آیا دوره ی خاصی برای آموزش پرورش قارچ دکمه ای در ایران وجوددارد یا خیر؟ و اگر این دوره وجود دارد آموزش آن چقدر زمان خواهد برد؟

برای تمامی آموزش های اینچنینی همیشه هم نیاز به آموزش های تئوری و م نیاز به آموزش های عملی داریم . برای آموزش پرورش قارچ دکمه ای حدود دو ماه زمان مورد نیاز است و در ادامه نیز هنرجویان باید به آموزش عملی مشغول شوند و از نزدیک با دنیای پرورش قارچ دلمه ای آشنا شوند. کسانی که میخواهند تجربه ی عملی داشته باشند میتوانند به سالن هایی که مخصوص پرورش قارچج است مراجعه کنند و از نزدیک مراحل پرورش قارچ دکمه ای ببینند.

قارچ دکمه ای در چه خاکی باید پرورش پیدا کند؟

به خاکی که قارچ دکمه ای باید درآن پرورش پیدا کند کمپوست میگویند. کمپوست مناسب ترین بستری است که پرورش دهندگام قلرچ میتوانند برای پرورش قارچ دکمه ای از آن استفاده کنند. بهتر است بدانید که هر یک تن کمپوست  بازدهی حدود 250 کیلو قارچ را دارد و با این تخمین زدن براحتی میتوانید برنامه ریزی های مالی را برای هزینه کردن برای کمپوست انجام دهید. هر بار که از یک کمپوست استفاده میکنید طبق نتیجه تحقیقات تا سه مرتبه میتوانید از باردهی آن برای پرورش قارچ دکمه ای استفاده کنید . این به این معنی است که با یک کمپوست تا سه بار میتوانید قارچ پرورش بدهید و بعد از آن سه بار باید کمپوست را عوض کنید.برای پرورش قارچ دکمه ای میتوانید حتی از یک فضای کوچک شروع کنید . فضای مورد نیاز برای شروع این کار حتما نباید بزرگ باشد. به همین ترتیب شما میتوانید حتی در یک فضای کوچک چند متری نیز فعالیتتان را آغاز کنید. 

1مجموع 3 محصول
1مجموع 3 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :