تولید قارچ

9 / 10
از 4 کاربر

بی شک افرادی هستند که تمایل دارند در منزل تولیدی راه اندازی کرده و با کمترین سرمایه درامد نسبت ثابتی را برای خود و خانواده خود رقم بزنند. تولید قارچ یکی از این راه هایی است که شما میتوانید به وسیله آن در منزل خود درامد زایی داشته باشید.

به همین منظور پس از فراهم آوردن اتاق مورد نظر برای تولید قارچ و همچنین کود مناسب آن نسبت به خرید بذر قارچ یا همان اسپون اقدام کنید. هر اسپون را به 12 قطعه تقسیم نمایید. هر اسپون را در عمق 3 تا 5 سانتی متری قرار دهید. به همین طریق ادامه دهید تا تمام سطح کشت مد نظر را کشت نمایید. پس از کشت باید مراقب باشید که به هیچ وجه سطح کشت دچار لرزش، تکان و... نشود به دلیل اینکه در صورتی که میلیسیوم های تولید قارچ پاره شده و محصول به کلی از بین خواهد رفت.

پس از آن که سطح رویی کشت پوشیده شود میلیسیون های تولید قارچ به سرعت شروع به رشد میکنند. در صورتی که مایل هستید تا به سرعت رشد میلیسیون ها اضافه نمایید بایستی دمای اتاق مخصوص تولید قارچ خود را بین 14 تا 16 درجه قرار دهید. باید توجه داشته باشید که اتاق تولید قارچ باید دارای تهویه یکنواخت و مناسب باشد به طوری که تمام اتاق از هوای تهویه به یک میزان برخوردار باشند.

رطوبت مورد نیاز جهت رشد صحیح قارچ 70-80 درصد می باشد چنانچه میزان رطوبت محیط از این مقدار کمتر باشد ممکن است کلاهک قارچ ها ترک خورده یا بر روی آنها لکه ایجاد شود همچنین در صورت کاهش رطوبت خاک سطح کشت نیز خشک میشود. در صورتی که خاک سطح کشت خشک شد و نیاز به آبیاری داشتید باید به وسیله آب پاش به حدی که خاک رطوبت لازمه را دریافت کند و آب در سطح کشت جای و یا جمع نشود اقدام کنید.

در صورتی که موارد بالا را به خوبی رعایت کرده باشید میتوان انتظار داشت که 7 الی 8 هفته پس از کاشت اپسون شاهد رشد قارچ های کوچک در تمام سطح کشت باشید. پس از رشد اولیه قارچ ها باید دمای محیط بین 13 تا 14 درجه نگه داشته شود و با بزرگ تر شدن قارچ ها میتوان تا 16 و نیم درجه دمای محیط را افزایش داد.

در صورتی که مایل هستید تا در هر بار تولید قارچ میزان محصول بیشتری برداشت نمایید پس از رشد مناسب قارچ ها میتوانید به آنها کود مایع دهید ولی باید دقت داشته باشید که به هیچ عنوان کود با کلاهک های قارچها برخوردی نداشته باشد. پس از تزریق کود به قارچ ها میتوان شاهد بیشتر شدن محصول بود.

در صورتی که قارچ ها به حد نرمال رشد کرده باشند باید به طور مداوم نسبت که برداشت آنها اقدام نمود. توجه داشته باشید که قارچ هایی که کلاهک آنها باز شده باشند از ارزش بالایی برخوردار نبوده و ارزش فروش ندارند.

در هنگام برداشت محصول نباید از سبد بزرگ استفاده نمایید به این دلیل که قارچ های رویی به قارچ های زیرین فشار وارد کرده و باعث زخمی و سیاه شدن آنها شوند. همچنین برای درست برداشت کردن هر قارچ تنها کافی است کلاهک آنرا در دست گرفته و با مقداری پیچاندن آن اقدام به جدا کردن آن از سطح کشت نمایید.

پس از برداشت مقدار مناسبی قارچ باید آنها را به محیطی سرد منتقل کرده و ساقه ی آلوده آنها را با چاقوی تیز از آنها جدا و نسبت به بسته بندی قارچ های سالم و بدون ایراد اقدام نمود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :