قیمت قارچ

10 / 10
از 1 کاربر

همانطور که میدانید امروزه پرورش قارچ طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افراد زیادی برای شروع یک بیزینس جدید به سراغ پرورش قارچ می روند . از آنجایی که قیمت قارچ نیز قیمتی است که بعد از برداشت محصول از فروش آن سود بسیار زیادی بدست می آیدو از طرفی هم هزینه ی اولیه خاصی برای تولید ان نیازی نخواهد بود . برای تولید قارچ نسبت به سایر بیزینس ها و تولیدات دیگر هزینه اولیه کمتری مورد نیاز است.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که فقط نوع خاصی از قارچ وجود دارد که در بازار فروش نسبتا خوبی دارد و توانسته است بازار را در زمینه قارچ به نام خود اختصاص دهد و آن قارچ دکمه ای است .

قارچ دکمه ای خواص خوراکی و مصرفی بسیار زیادی دارد و این باعث شده است که در بین قارچ های دیگر طرفداران بیشتری جذب کند. از نظر قیمت قارچ نیز فرق چندانی با سایر قارچ ها نمیکند اما از نظر خوراکی برای مصرف کننده جذاب تر بوده است.

مدتی پیش این شایعه بوجود آمده بود که پایین آمدن قیمت قارچ به دلیل اشباع شدن بازار است . زمانی که افراد بسیاری به یکباره به سراغ پرورش قارچ رفتند به دلیل عرضه زیاد مقداری در قیمت قارچ تاثیر داشت اما بازار کار آن و کارآفرینی پرورش قارچ همچنان درحال رشد است و چیزی به نام اشباع شدن در این زمینه وجود ندارد.

برای پرورش قارچ در استان های مختلف برای افراد تازه کایر که اطلاعات چندانی دراین زمینه ندارند کلاس هایی برگزار شده است و به صورت تئوری آموزش هایی داده می شود. بعد از اتمام کلاس ها که چیزی حدود دو یا سه ماه بیشتر طول نمیکشد افراد هنرجو را به جاهایی مکیفبرستند که کار پرورش قارچ در حال انجام است و آنها از نزدیک نیز با این محیط آشنا می شوند.

قیمت قارچ در مقایسه با زحمتی که برای کشت آن کشیده می شود بسیار کم است . البته شرایط رشد و پرورش قارچ نسبت به سایر محصولات بسیار کمتر است اما در نهایت قیمت قارچ قیمت بسیار مناسبی است که به دست مصرف کننده می رسد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :